Doplňky stravy

Kdy se dostaví účinky doplňku stravy (VitaePro, OmegaPro, Maxulen)?
Doplňky stravy přináší očekávaný efekt většinou za delší dobu, stejně jaké jiné změny v životním stylu. Jedná se o velice individuální záležitost, někteří mohou účinky pociťovat již po prvních dnech, většina lidí však většinou až po několika měsících užívání. Je důležité si uvědomit, že doplňky stravy Nordic Health obsahují látky extrahované z přírodních zdrojů, které nejsou nijak geneticky upravovány a jejich efekt se tak nemůže dostavit stejně rychle jako efekt léků.
Účinky také nemusíte pocítit / rozeznat vždy. Například udržení dobrého stavu pohybového aparátu, normální funkce imunitního systému či efekt na oběhovou soustavu většinou necítíme. Avšak i když účinky nepociťujeme, doplňky stravy v těle pracují a svůj úkol plní.

Jak doplňky stravy správně užívat?
Výživové doplňky užívejte ideálně s největším jídlem dne (snídaně, oběd). Pokud byste tobolky pouze zapili kávou nebo čajem a snědli například jablko, látky se vám nemusí do těla správně vstřebat.
Nezapomínejte, že vitamíny A, D, E a K jsou rozpustné v tucích.

Mohu kombinovat doplňky stravy a léky?
Působení léků může být ovlivněno stravou, kterou konzumujeme. Pokud v době, kdy užíváte léky na předpis, změníte svůj jídelníček nebo začnete užívat doplňky stravy, měli byste tuto změnu konzultovat se svým lékařem. Doplňky stravy nenahrazují pestrou stravu ani léčiva. Vždy, pokud si nejste něčím jisti, poraďte se s lékařem.

Omega-3 a léky na ředění krve
Pokud užíváte léky na ředění krve, měli byste se o užívání doplňku stravy s obsahem Omega-3 nenasycených mastných kyselin, poradit s lékařem. Evropský úřad pro bezpečnost potravin vyhodnotil bezpečnost DHA a EPA do dávky 5 gramů. Naše produkty obsahují v jedné tobolce maximálně 324 mg EPA a DHA, což je dávka bezpečná. Léky na ředění krve jsou náchylné na mnoho potravin, například tučné ryby mohou obsahovat vyšší dávky Omega-3 kyselin.

Vitamín K2 a léky na ředění krve
Pokud užíváte léky na ředění krve, musíte se vždy před užíváním doplňku stravy s obsahem vitamínu K2 poradit s lékařem.

Doplňky stravy a těhotenství
Pokud jste nebo můžete být těhotná či kojíte, poraďte se o užívání jakéhokoliv doplňku stravy se svým lékařem.

Pro koho jsou naše doplňky stravy určeny:
VitaePro je určeno zejména pro osoby, které se chtějí starat o svůj pohybový aparát.
Maxulen je určen pro muže ve věku 30 +
OmegaPro je určeno pro ženy a i muže, kteří chtějí doplňovat vysoce kvalitní Omega-3 nenasycené mastné kyseliny

Jsou doplňky stravy Nordic Health bezpečné?
Naše ingredience jsou bezpečné a čisté. Jsou vyráběny tak, aby byly přirozené pro tělo, a to jak jejich formou, tak dávkováním aktivních látek.

Proč je olej z kalamárů lepší než z ryb?
Omega-3 z kalamár obsahuje vyšší podíl DHA. DHA je právě ta nenasycená mastná kyselina, kterou naše tělo nejvíce potřebuje. Naše tělo si umí z DHA vytvořit kyselinu EPA, avšak naopak to lze pouze ve velmi omezeném množství.
Kalamáry jsou níže v potravinovém řetězci než ryby. Lovíme je v Severozápadním Pacifiku. Většina doplňků stravy s omega-3 na našem trhu je vyrobena z ryb jako je treska či losos, které jsou loveny ve Středozemním moři, které je jedno z nejvíce znečištěných na naší planetě.
Olej z kalamár vyrábíme jako druhotný produkt, náš dodavatel, společnost PharmaMarine, loví kalamáry zejména za účelem prodeje jako potravinu (do restaurací). Ty části kalamár, které se nespotřebují pro běžnou potravu, se přepravují do Norska, kde se z nich vyrobí olej, který je dále používán do našich produktů. Šetříme tak životní prostředí.

Jak posoudím kvalitu doplňku stravy?
Vždy se dívejte, z čeho je doplněk stravy vyroben a jaké množství aktivních látek obsahuje. Například doplňky stravy obsahující Omega-6 mohou vypadat pro zákazníka lákavěji, nicméně omega-6 nalezneme v běžné stravě (pečivo, olej, těstoviny apod.) a nepotřebujeme tuto kyselinu doplňovat ještě prostřednictvím výživových doplňků.
Dívejte se, jestli doplněk stravy neobsahuje tzv. Éčka.

Vadí, když se barva či vůně jednotlivých blistrů liší?
Do našich doplňků stravy používáme aditiva jako jsou například barviva či aroma naprosto minimálně. Proto se barva, vůně a chuť jednotlivých tobolek může lišit. V každém případě, každá tobolka / kapsle obsahuje množství aktivních látek, které uvádíme na obalu. Analyzujeme každou šarži produktu a to až do data spotřeby.

Mohu se předávkovat?
Pokud budete doplňky stravy užívat v souladu s informací na obalu či příbalovém letáku, předávkovat se nemůžete. Naše doplňky stravy obsahují taková množství aktivních látek, které se běžně nachází v pestré stravě.

Alergie
Tobolky VitaePro a OmegaPro jsou vyrobeny z rybí želatiny u které nebyla zaznamenána alergie. Pokud se však vaše alergie na ryby projevuje závažným způsobem (anafylaktický šok), doporučuje se vysoké opatrnosti.
Pokud trpíte alergií na krevety / korýše / měkkýše – olej z kalamár je čistý a alergie by neměl způsobovat. Avšak pokud se vaše alergie projevuje závažným způsobem, buďte zejména opatrní při užívání doplňků stravy obsahujících olej z kalamár.

Provexin® A100HF

Kdy se dostaví účinky přípravku Provexin?
Nejčastěji jsou účinky přípravku pozorovány po 3 – 6 měsících pravidelného používání. Přečtěte si o klinických studiích a zpětné vazby našich zákazníků na www.provexin.cz.

Pro koho je určen Provexin?
Provexin je určen pro ženy a muže trpící androgenní alopecií. Ta se projevuje řídnutím vlasů na temeni hlavy či tak zvanými kouty. Většina mužské populace, kterým se tvoří pleš či kouty, trpí tímto dědičným onemocněním. U žen se androgenní alopecie projevuje většinou řídnutím vlasů po celé hlavě.

Jak funguje program pravidelného zasílání
Program pravidelného zasílání je nastaven od prvního nákupu zvýhodněného produktu a běží, dokud jej nezrušíte na naší zákaznické lince.

Doručení

Kdy mohu zboží očekávat?
Zboží běžně doručujeme do 3 pracovních dní od objednání.

Přijde zboží doporučeně?
Pokud si tuto službu nedomluvíte s naším zákaznickým servisem navíc, přijde Vám zboží běžně přímo do Vaší schránky. Naše obaly jsou vyráběny tak, aby se vešly do běžné české poštovní schránky.

Kterou přepravní společností zboží dorazí?
Již od počátku našeho působení na českém trhu, spolupracujeme s Českou poštou. Zboží Vám přijde přímo do schránky.

Jak často zboží budete doručovat?
Toto záleží na produktu, který jste si objednal/a.
VitaePro® je nastaveno s intervalem 2 měsíce. Každé balení produktu obsahuje 60 tobolek – dávku na 2 měsíce. Tuto dávku si můžete zvýšit na 2 tobolky denně, potom by vám balení vydrželo jeden měsíc.
OmegaPro® obsahuje 30 tobolek – dávku na jeden měsíc, takto je tedy nastaven i interval pravidelného zasílání. Stejně je tomu u produktu Maxulen®, který obsahuje 30 tobolek – dávku na jeden měsíc a u zdravotnického prostředku Provexin® A100HF, jehož běžné balení obsahuje 2 tuby, které jsou určeny na 1 měsíc používání.

Mohu si zboží vyzvednout u Vás na centrále?
V našich kancelářích na Hybernské v Praze neuskladňujeme zboží. Proto není možné zboží vyzvedávat přímo u nás. Pokud Vám doručení do schránky nevyhovuje, kontaktujte nás na bezplatné lince 800 888 524 a můžete se domluvit na jiném způsobu dodání.

Mohu si zadat platební příkaz?
Platbu můžete provést i přes platební příkaz, hlídejte si však správné zadání variabilního symbolu, aby se u nás platba spárovala s Vaší fakturou.

V případě, že chci nestandardní balení, jak mám postupovat?
Kontaktujte s Vašim požadavkem náš zákaznický servis na bezplatné lince 800 888 524 nebo emailem na info@nhealth.cz.

Mohu zákaznický servis kontaktovat ohledně posunutí zásilky?
Samozřejmě ano, volejte naši bezplatnou linku 800 888 524, jsme tu pro Vás v pracovní dny od 9:00 do 16:00 hodin.

Jak funguje program pravidelného zasílání
Program pravidelného zasílání je nastaven od prvního nákupu zvýhodněného produktu a běží, dokud jej nezrušíte na naší zákaznické lince.
Zakoupení a užívání pouze jednoho balení našich produktů nemůže splnit vaše očekávání a efekty těchto produktů se nemohou dostavit za krátkou dobu. Proto je důležité, pokud se rozhodujete naše produkty vyzkoušet, počítat alespoň s 6-měsíčním užíváním.